KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14176264
nr 1417 6264
Jean Rosengren
(1894-1965), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskap. Olja på pannå, 23x33cm, yttermått inklusive ram: 34x44cm
Jean Rosengren, född 1894 i Nevishög, Skåne, död 1965, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 6 september 2021
kl 18:28:22
150 kr
Jean Rosengren
Läs mer om Jean Rosengren